Ćwiczenia w ramach prewencji społecznej dla najmłodszych

Dziś w naszym Centrum odbyły się wyjątkowe ćwiczenia i pokazy dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych, prowadzone przez strażaków i policjantów w ramach prewencji społecznej.

 

Nasi goście pokazali, jak używać hydraulicznych nożyc do rozpierania i cięcia, a także jak strzelać wodą z węża strażackiego. Na szczęście pogoda dopisała, przez co i zmoczone ubrania nie były problemem, a nawet wywołały uśmiech na ustach. Mali uczestnicy mieli również szansę nauczyć się i zobaczyć jak strażacy udzielają poszkodowanym pierwszej pomocy, co jest niezwykle cenną umiejętnością.

 

Wielką atrakcją było również zobaczenie z bliska wozu strażackiego oraz policyjnego radiowozu. Strażacy i policjanci z zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy, a dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania.

 

Serdecznie dziękujemy strażakom i policjantom za wspaniałe pokazy i cenne lekcje. Dziękujemy również dzieciom za ich entuzjazm i aktywność. Był to dzień pełen emocji i nauki, który na długo pozostanie w pamięci naszych małych podopiecznych.