Zmodernizowana łazienka dla osób niepełnosprawnych

Na piętrze Bloku B zakończyła się modernizacja 2 łazienek dla osób niepełnosprawnych.  Pomieszczenia zostały odnowione i wyposażone w nowy sprzęt. Założono nowe płytki o wysokim stopniu antypoślizgowości, co wpływa na bezpieczeństwo pacjenta. Dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu urządzeń, pomieszczenia są bardziej przestronne i funkcjonalne.

Łazienka w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych to miejsce, gdzie pacjenci na nowo uczą się samodzielności. Dzięki przearanżowaniu przestrzeni i zamontowaniu specjalnych akcesoriów zaczynają stawiać pierwsze kroki w przystosowaniu się do codziennego życia w nowych realiach.

Właściwie wyposażenie łazienki i wzorcowe rozmieszczenie urządzeń to również przykład dla pacjentów tego, w jaki sposób mogą dostosować przestrzeń do swoich potrzeb w domu. Nawet taki drobiazg, jak lustro z możliwością regulacji konta nachylania, zamontowane na odpowiedniej wysokości ułatwia osobie niepełnosprawnej wykonanie podstawowych czynności higienicznych, takich jak czesanie, golenie itp.

Inwestycja sfinansowana została ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.