Trwa modernizacja

Podniesienie standardu w salach chorych, zwiększenie komfortu pacjentów w korzystaniu z zabiegów oraz zmiana estetyki pomieszczeń to podstawowe korzyści jakie wynikają z trwającej od maja tego roku modernizacji pomieszczeń naszego centrum.

Nasz placówka mieści się w budynku pałacu z początków XX-wieku. Sale rehabilitacyjne to dawne sale pałacowe, o czym świadczą m.in. ozdobne sztukaterie, boazerie na ścianach,  czy parkiet na podłogach. Dzięki pracom modrnizacyjnym udało się odnowić drewniane elementy wystroju – zarówno w pomieszczeniach do rehabilitacji, jak i w stołówce.

Odnowione zostały 3 pokoje oraz 3 łazienki dla pacjentów bloku A. W ramach prac w pomieszczeniach zmodernizowano oświetlenie oraz zamontowano nowe lampki nad łóżkami, co jest sporym udogodnieniem np. podczas czytania. W łazienkach natomiast wymieniono płytki, oświetlenie i armaturę.

Nowe pokoje dla pacjentów powstały w miejscu, które dawniej zajmowała szkoła. Klasy przeniesione zostały do innej części budynku, dzięki czemu uczniowie nie mają kontaktu z pacjentami hospitalizowanymi. Dzięki zamianie pomieszczeń udało się wygospodarować 5 pokoi oraz zrobiono 5 nowych łazienek.

Z myślą o komforcie pracy naszych pracowników wygospodarowaliśmy nowe pomieszczenia na szatnie dla personelu rehabilitacyjnego. W trakcie realizacji jest modernizacja szatni dla pozostałej części naszego zespołu.