Poznajcie Jadwigę Osuch

Kiedy robiliśmy zdjęcia do tego artykułu, podszedł pacjent i skomentował „dobry wybór”. To o Jadwidze Osuch – naszej fizjoterapeutce. Pacjenci cenią jej kompetencje, ale też energię i uśmiech.. Pacjenci cenią jej kompetencje, ale też energię i uśmiech.

Jest absolwentką Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.  Zanim zdecydowała się na studia na kierunku fizjoterapia odbyła staż w Klinice Enzensberg w Hopfen am Sie, znajdującej się w jednym z najpiękniejszych regionów Niemiec. Tam poznała m.in. nowoczesne metody stosowane w rehabilitacji pacjentów.

Pobyt na stażu zainspirował ją do podjęcia decyzji o dalszej ścieżce zawodowej. Została fizjoterapeutką, ale na tym nie skończyła swojej edukacji.  Ciągle podnosi kompetencje, robi kursy, śledzi nowości. Jest specjalistką m.in.  w zakresie TheraSuit Method, metody PNF czy technik neuromobilizacji.

Jak pracuje? Myśli nie tylko o chorym miejscu w ciele pacjenta, ale stara się uwzględniać wszystkie jego potrzeby. Co lubi w swojej pracy najbardziej? To, że ma bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem.

Prywatnie? Lubi sport. Interesuje się modą. I … ciekawe czy ktoś zgadnie? Wędkuje! Razem z mężem. Zdarza się, że spędzają tak całe popołudnia.