Potrzebne wózki, chodziki

Szanowni Państwo, mamy prośbę!

Jesteśmy placówką publiczną, tematów do załatwienia byłoby sporo, jednakże chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Specyfika naszego centrum sprawia, że mamy wielu pacjentów z dysfunkcjami ruchu. Cześć z nich porusza się tylko i wyłącznie na wózkach inwalidzkich. Część – musi wspierać się balkonikami, chodzikami, podpórkami rehabilitacyjnymi, kulami i laskami ortopedycznymi.

Niestety ciągle mamy za mało takiego sprzętu. Stąd nasza prośba. Jeśli mają Państwo sprzęt do chodzenia i mogą go udostępnić osobom potrzebującym za darmo (w szczególności wózki inwalidzkie), informujemy że istnieje możliwość przekazania go do Centrum Rehabilitacji w Górznie. Będziemy bardzo wdzięczni za taki bezinteresowny gest.

Prosimy jednak, aby przekazywać nam sprzęt tylko i wyłącznie sprawny. Taki, którego użytkowanie będzie bezpieczne dla kolejnego pacjenta a nas nie razi na koszty naprawy czy utylizacji.

Prosimy o rozpowszechnianie tego apelu. Wszelkiego rodzaju urządzenia ułatwiające poruszanie się pacjentów nie tylko umożliwiają albo ułatwiają im wykonywanie naturalnej czynności jaką jest ruch, ale stanowią też dla nich wsparcie w rehabilitacji.  

W sprawie przekazania sprzętu prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 65 53 61 238 lub 65 53 61 228.