Pijcie wodę

Czy wiecie dlaczego naszym pacjentom mówimy, aby na pobyt w centrum zabrali ze sobą bidon? Otóż pilnujemy, aby każdy pił dużo wody. Bo właściwe nawodnienie organizmu jest bardzo ważne również dla prawidłowego przebiegu rehabilitacji.

Regularnie przypominamy pacjentom o konieczności picia dużych ilości wody. Zachęcamy do korzystania z wody, która dostępna jest w kilku punktach na terenie naszego centrum. Dlatego prosimy o przywiezienie własnych bidonów. Wodę można sobie nalać o każdej porze, jest dostępna bezpłatnie. Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, mogą poprosić o to opiekunkę.  Własny bidon jest też ekologiczny, nie trzeba kupować wody, która sprzedawana jest w większości w plastikowych butelkach.

Nalegamy – nie lekceważcie właściwego nawadniania organizmu. W szczególności, kierujemy ten apel do osób po 60 roku życia, które jak wynika z naszych obserwacji, piją zdecydowanie za mało! Utrata wody w organizmie powoduje gwałtowny spadek ciśnienia. Nie raz zdarzyło się, że wezwany z tego powodu lekarz w pierwszej kolejności zalecał uzupełnienie płynów w organizmie.

Organizm należy nawadniać regularnie, przez cały dzień. Dodatkowo trzeba pilnować się, aby wypić około 200 ml płynu (kubek) przed ćwiczeniami, w trakcie zabiegów i bezpośrednio po nich. Może to zapobiec spadkom ciśnienia i bólom głowy, i tym samym sprawić, że wysiłek będzie łatwiejszy do zniesienia.