Nowoczesna platforma Huber

Cieszymy się, kiedy możemy zaproponować naszym pacjentom ćwiczenia z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń. Do takich należy platforma Huber 360.

Urządzenie służy do rehabilitacji nerwowo – mięśniowej. Ćwiczenia na tej platformie dają wyraźną poprawę ruchu, postawy i koordynacji. W jaki sposób? Podczas ćwiczeń pobudzany jest układ nerwowo – mięśniowy albo określone partie mięśni.  W efekcie wzrasta ich elastyczność i siła. Powoduje to wzmocnienie kończyn dolnych, górnych i kręgosłupa, co wpływa na utrzymanie właściwej postawy i zakres ruchu u pacjenta.    

Dlaczego ćwiczenia na tej platformie są tak efektywne? Urządzenie ma specjalne oprogramowanie, dzięki któremu postęp rehabilitacji jest dodatkowo monitorowany. Terapeuta widzi m.in. jaka jest zdolność pacjenta do utrzymania równowagi, jakie są jego ograniczenia w utrzymaniu stabilności albo podczas ruchu, jaka jest siła i koordynacja ruchowa ćwiczącej osoby. Analiza wyników pozwala na optymalne dostosowanie zakresu ćwiczeń do potrzeb danego pacjenta.

Ćwiczenia na platformie polecane są w szczególności pacjentom ze schorzeniami i urazami kręgosłupa, z endoprotezą, po złamaniach i skręceniach kończyn, po udarach albo ze stwardnieniem rozsianym. Mogą ćwiczyć na niej również starsze dzieci i młodzież.

Z urządzeń można korzystać w ramach leczenia rehabilitacyjnego ze skierowaniem na NFZ, jak również komercyjnie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 65 536 12 38.