Najmłodsi pacjenci?

Czy wiecie, że naszymi najmłodszymi pacjentami są niemowlęta?

W Centrum Rehabilitacji w Górznie funkcjonuje Oddział Dzienny dla Dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. To tutaj rehabilitowani są mali pacjenci.

Na oddział trafiają już niemowlaki, u których wskazaniem do rehabilitacji są przebyte problemy okołoporodowe, wcześniactwo lub nieprawidłowości rozwojowe, zdiagnozowane w trakcie badań przesiewowych.

Wczesna rehabilitacja niemowląt jest bardzo ważna. Dlaczego? Bo pozwala zapobiegać powstawaniu nieprawidłowego napięcia mięśniowego albo nieprawidłowych odruchów, które w dalszym rozwoju dzieci mogłyby skutkować ciężkimi wadami postawy albo prowadzić do znacznej niepełnosprawności.

Nad rehabilitacją najmłodszych pracuje zespół specjalistów.  Nasz personel nie tylko pomaga dzieciom, ale też uczy rodziców, w jaki sposób kontynuować terapię w domu.

Przypominamy o tym, bo mimo trwającej pandemii Odział Dzienny dla Dzieci pracuje normalnie (w reżimie sanitarnym). Po ubiegłorocznej modernizacji mieści się w pomieszczeniach z odrębnym wejściem, dzięki czemu dzieci nie stykają się z pacjentami z oddziałów stacjonarnych.

Więcej informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu:  65 536 12 38 albo drogą mailową pisząc na adres: anita.nowak@rehabilitacjamsw.pl albo beata.katarzynska@rehabilitacjamsw.pl