Co zabrać ze sobą?

 

Informacje o tym, jak przygotować się do pobytu w centrum każdy pacjent otrzymuje razem z potwierdzeniem skierowania na leczenie.  Podany jest tam planowany termin przyjęcia do placówki,  wykaz dokumentów, które należy mieć ze sobą, ogólne zasady funkcjonowania centrum oraz spis rzeczy, które trzeba zabrać.  

 

Dlaczego to jest ważne?

Bo właściwe przygotowanie się do pobytu w placówce umożliwia w pełni korzystanie z wszystkich proponowanych w naszym centrum świadczeń rehabilitacyjnych. Nie naraża też bliskich na dodatkowy kłopot związany z koniecznością dostarczenia zapomnianych rzeczy.  

 

Po pierwsze – właściwa odzież.    

SP ZOZ Centrum Rehabilitacji w Górznie oferuje pacjentom różnorodne zabiegi rehabilitacyjne. Mają one na celu usprawnienie albo podniesienie sprawności ruchowej pacjenta i zwiększenie jego aktywności fizycznej. Rodzaj, liczba i częstotliwość zabiegów ustalana jest podczas badania wstępnego przeprowadzanego przez lekarza w dniu przyjęcia do placówki.

Zabiegi realizowane są w profesjonalnie wyposażonych salach rehabilitacyjnych i mają charakter ćwiczeń fizycznych. Dlatego trzeba zabrać lekki, niekrępujący ruchów strój gimnastyczny, czyli dres i koszulki z krótkim rękawem, skarpetki bezuciskowe oraz wygodne, pełne obuwie.  Należy mieć również - podobnie jak na przykład w siłowniach – ręcznik.

Nasza placówka dysponuje basenem rehabilitacyjnym oraz urządzeniami do zabiegów hydroterapeutycznych (wodnych) – trzeba więc także pamiętać o stroju kąpielowym i ręczniku, klapkach basenowych oraz szlafroku.  

Centrum położone jest w malowniczym parku – w ramach rehabilitacji możliwe są spacery i ćwiczenia na zewnątrz placówki – należy więc dobrać garderobę odpowiednio do danej pory roku i uwzględnić zmiany pogody.

Warto pamiętać o kijach do nordic walking, jeśli stan zdrowia pozwala na taką aktywność.

 

Koniecznie - komplet leków i własny sprzęt ortopedyczny.  

SP ZOZ Centrum Rehabilitacji w Górznie to nie szpital. Dlatego pacjenci zażywający leki w związku ze schorzeniami , które nie są przyczyną pobytu w naszej placówce (typu nadciśnienie, cukrzyca i inne) powinni mieć ze sobą własny zapas lekarstw, wystarczający na cały okres hospitalizacji.

Leki należy przywieźć w oryginalnych opakowaniach. W dniu przyjęcia do centrum, należy przekazać je do punktu pielęgniarek a w trakcie pobytu – przyjmować jak dotychczas, zgodnie z zaleceniami lekarza.  

Pacjenci, którzy na co dzień korzystają ze sprzętu ortopedycznego typu kule, balkoniki i wózki muszą taki sprzęt przywieźć ze sobą.  

 

Co jeszcze trzeba zabrać?

Talerzyk, sztućce i kubek,  z który pacjent korzysta w pokoju. Nie chcemy bowiem, aby naczynia będące na wyposażeniu centrum wynoszone były poza stołówkę.

Z rzeczy oczywistych – bieliznę na zmianę i środki higieny osobistej, takie jak szczoteczka i pasta do zębów, mydło i ręczniki.  

Ważne! Podczas pandemii koronawirusa każdy pacjent powinien zabrać ze sobą zapas maseczek ochronnych!

 

A czego nie zabierać?

Trzeba pamiętać, ze SP ZOZ Centrum Rehabilitacji w Górznie to nie sanatorium. Sale pacjentów nie są zamykane na klucz (podobnie jak w szpitalach). Placówka nie ponosi odpowiedzialności za prywatne laptopy, telefony komórkowe, biżuterię, czy zegarki.

Wartościowe rzeczy oraz dokumenty i pieniądze można przechowywać w szafie skrytkowej (takiej jak te, które znajdują się w marketach, do przechowywania towaru zakupionego w innym sklepie). Każda skrytka ma odrębny klucz, który wydaje portier.  

Do centrum absolutnie nie należy przywozić ze sobą lodówek turystycznych ani sprzętu elektronicznego. Pacjenci mogą korzystać bezpłatnie z lodówki, czajnika i mikrofalówki będących na wyposażeniu placówki. W holu i na korytarzach znajdują się też telewizory  - z nich również można korzystać bezpłatnie. 

Zasady funkcjonowania naszej placówki wraz z prawami i obowiązkami Pacjenta zostały szczegółowo opisane w Informatorze dla pacjentów. Zachęcamy do zapoznania się. Informator możesz pobrać tutaj: https://www.rehabilitacjamsw.pl/Informacje.html